Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z grudzień, 2015

Nadal świątecznie

Kochani czytelnicy!
Witam Was bardzo serdecznie w poświąteczną niedzielę. Niestety, czas tak szybko leci i święta, na które tak bardzo czekaliśmy już za nami. Szkoda, że te kilka pięknych dni tak szybko minęło. Mimo to, ten tydzień jeszcze jest taki świąteczny, uroczysty.

Dni świątecznwie spędziłam dosyć aktywnie, tzn w każde święto gdzieś gościliśmy, co uważam za bardzo fajne, bo po to są święta, aby nie siedzieć w domu, tylko spotykać się z rodziną. Szkoda, że moi rodzice tego, tak do końca nie rozumieją, no ale...

Pod choinką znalazłam wiele świetnych prezentów. Był sweterek, ciepłe papcie, kolorowanki dla dorosłych :-)) i szczoteczka elektryczna do zębów. Miłe jest to obdarowywanie, ja kocham robić prezenty, ale otrzymywać też :-).

Ogólnie święta minęły dobrze, nawet bardzo. Jednak nie zabrakło wielu nieporozumień, łez, gorzkich słów, nie potrzebnych w tych dniach. Strasznie mi przykro, że w te najpiękniejsze święta się kłócimy, sprzeczamy, że nie można normalnie wyjaśnić, pogadać…

Życzenia

Kochani moi! Przed nami Wigilia i najpiękniejsze święta - Boże Narodzenie! Uwielbiam ten czas i chcę Wam złożyć serdeczne życzenia:
Pozdrawiam świątecznie :-))

Świąteczna radość

Kochani! Witam Was bardzo serdecznie w praktycznie, przededniu najpiękniejszych, najbardziej oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo Wam dziękuję za wszelkie oznaki obecności. Sylwio - miło Cię gościć!! - dziękuję :-).
Nie wiem jak tam u Was przygotowania do świąt. Bo u mnie powoli do przodu - choinka ubrana, jakieś tam dekoracje już są, zaczynają przychodzić kartki z życzeniami. A wczoraj byłam na uroczystej Wigilii organizowanej przez warsztaty. Jednym słowem jest cudownie!
My cieszymy się na te ostatnie grudniowe dni, ale czy wszyscy? Niestety nie - wiele ludzi nie ma gdzie podziać się w święta, bo są samotni, wielu jest bezdomnych, którzy nawet nie marzą o suto zastawionym stole i rodzinnej atmosferze. Przykre to jest. Owszem jadłodajnie i organizacje robią dużo spotkania opłatkowe dla samotnych i bezdomnych, jednak dobrze wiemy, że to nie zastąpi im rodzinnej atmosfery w święta. A my tak często nie potrafimy podczas tych pięknych dni odwiedzić najbliżyszch - tylko dlatego, …

Radosny czas

Witam serdecznie!!
Kochani moi bardzo Wam dziękuję za to, że czytacie moje notki, fakt, pod ostatnią brak jest komentarzy -trochę szkoda, bo uwielbiam je czytać i cieszyć się z nich, jednak do niczego nikogo nie zmuszam. To jednak, zachęcam do komentowania moich notek, często zadaję jakieś pytania, często sama się nad czymś zastanawiam, myślę, że warto wdać się w dyskusję.
Jak Wiadomo mamy Adwent, jak ja kocham ten czas. Jeszcze tylko jedna niedziela i już krok do najpiękniejszych świąt w roku. Póki co, dużo przygotowań. Piekłam już pierniczki, ale hm, pozostało po nich wspomnienie tak więc jutro będzie powtórka. A dziś udało mi się uporać z wypisaniem i wysłaniem kartek i niespodzianek do bliskich ludzi. Ach jak ja kocham te karteczki i te niespodzianki, czasem drobne, czasem większe, ale ważne, że są, że się chce, że ludzie pamiętają. Na święta jakichś specjalnych porządków nie planuję, bo uważam, że jak się sprząta systematycznie, to nie trzeba żadnych rewolucji.  
W czwartek jest…

Grudzień

Drodzy czytelnicy! Witam Was bardzo serdecznie w sobotni późny wieczór. Najpierw tradycyjnie, ale bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie oznaki tego, że jesteście i czytacie to, co ja piszę.  Jesteście kochani, chciałabym za pomocą bloga poznać jeszcze więcej fajnych osób ale póki co mało znajduję nowych (ciekawych) blogów. 
Choć za oknem szaro i często deszczowo - pogoda raczej listopadowa, to od kilku dni mamy grudzień. Tak na prawdę to powinien już śnieg padać, ale ja się tam cieszę, że go nie ma.  Cieszę się też, że jest już najpiękniejszy czas w roku - Adwent, przygotowania do Bożego Narodzenia. Kocham te święta i tą całą otoczkę. Co prawda jeszcze do nich troszkę czasu zostało, ale powoli myślę o prezentach. Coś tam mam, ale póki co najważniejsze te drobne mikołajkowe , bo to już jutro. Ja już robiłam pierniczki, wyszły pyszne i czuję, że zapewne jeszcze raz powtórzę z mamą produkcję. Trzeba by w końcu kupić kartki i wypisać, bo coś zwlekam, choć plan był inny. A mianowicie ta…

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Witajcie kochani!

Znów kilka dni mija nim siadam i piszę kolejną notkę. Bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście - odwiedzacie, komentujecie, czytacie. Powtarzam to niejednokrotnie, że ważne jest to, że mam dla kogo pisać.

Dziś jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych tak więc wszystkim moim znajomym borykającym się z jakąkolwiek niepełnosprawnością życzę przede wszystkim jak najmniej barier do pokonania, barier tych fizycznych ale też i tych psychicznych. Po za tym życzę Wam zrozumienia ze strony tych zdrowych ludzi, a z tym, hm niby ciut lepiej już jest, ale jeszcze dużo do dobrego brakuje! Życzę Wam też optymizmu, bo wiem, że tego nigdy nie za wiele :-).

No właśnie u mnie nadal bólowo, noga boli jak bolała, ostatnio często bolą mnie oczy, cóż nadal trzeba odwiedzać służbę zdrowia. Jednak staram się nie narzekać, bo cóż zrobić. Trzeba żyć z tymi naszymi niedogodnościami!

Pozdrawiam Was serdecznie!