Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z kwiecień, 2016

Słodka choroba

Drodzy czytelnicy! Witając Was serdecznie, bardzo dziękuję bardzo serdecznie za wszelkie komentarze pojawiające się na moim blogu.
Nie wiem, czy wiecie, że dziś - 7 kwietnia jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.  Na całym świecie ok 350 mln osób choruje na tą podstępną przewlekłą chorobę z czego w naszym kraju choruje około 3,5 mln ludzi.  Cukrzyca to choroba trzustki, która wytwarza za mało insuliny, lub nie radzi sobie z przetworzeniem tej insuliny - hormonu regulującego poziom cukru we krwi.  Cukrzyca nie bierze się ze spożywania dużej ilości słodyczy i tłuszczy, jednak tego typu żywienie daje ryzyko zachorowania na tę paskudną chorobę.
Cukrzyca to jak wspomniałam bardzo podstępna choroba. Wkrada się do naszego organizmu i po cichu toczy spustoszenie niszcząc wzrok, kości, a także inne organy. Dlatego tak ważne jest, abyście wiedzieli o pierwszych jej objawach. A są to senność osłabienie, wzmożone pragnienie i częste oddawanie moczu. Jednak podstawowym objawem jest wysokie stężeni…

Święto Bożego Miłosierdzia

Kochani czytelnicy! Serdecznie witam Was w piękne niedzielne popołudnie. Jak zawsze dziękuję Wam za wszelkie oznaki tego, że jesteście, że ten blog piszę po coś.
Dzisiejsza niedziela - pierwsza po Wielkiejnocy jest niezwykła, bo to niedziela Bożego Miłosierdzia, którą w 2000 roku po kanonizacji s. Faustyny ustanowił Papież Jan Paweł II. Papież twierdził, że bardzo brakuje ludziom Bożego Miłosierdzia bowiem są oni słabi i często upadają. Dlatego tak bardzo ważny i potrzebny jest dzisiejszy dzień. Święto to ustanowił sam Pan Jezus, o czym możemy przeczytać w Dzienniczku s. Faustyny. "Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczeni…