Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2017

Smaczne i zdrowe

Witajcie!! Na wstępie pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam za wszelkie komentarze. Bardzo mnie one ucieszyły ale też i zaskoczyły. Kochani to co ja piszę tutaj to moje życie, moje spostrzeżenia, moje myśli, z którymi Wy absolutnie zgodzić się nie musicie. Jedna k, czy od razu trzeba to krytykować...można przejść obok i nic nie mówić...no ale dobra, jeśli komuś ulżyło to się cieszę :-)
Jak pewnie wielu z Was wie ja ciągle jestem na diecie. Walczę z kilogramami, które ostatnio "walczą" ze mną...eh ciężko bardzo ciężko mi to idzie. Na co dzień jestem pod kontrolą dietetyka. I tam też znalazłam przepis na pyszny i zdrowy obiadek. - bukiet duszonych warzyw z ryżem brązowym. Nie wiem jak Wy, ale ja za ryżem brązowym nie przepadam, a on często gości w mojej diecie, bo jest dużo bardziej przyswajalny i mniej kaloryczny niż ten biały. Więc kiedy mam go jeść - jestem chora. Tak też było i wczoraj. Jednak kiedy po ugotowaniu dodałam uduszone warzywa - nie wiedziałam kiedy wszystko…

Dzień babci i dziadka

"U babci jest słodko
świat pachnie szarlotką..."


Witajcie moi mili!
Za oknem już zmrok, i pewnie temperatura na minusie. Jak ja nie lubię tych niskich temperatur, bo i zimno i to co w dzień się roztopi, to w nocy zamrozi i znów jest lodowisko. No ale mam nadzieję, na prawdziwą poprawę pogody. Owszem, jeszcze w lutym może popadać śnieg, ale co za nami, to już przeszło. A ta nadzieja bierze się stąd, że "Święta Agnieszka wypuszcza skowronka z mieszka" - a przecież wczoraj 21.01 były imieniny Agnieszki. Tak więc z utęsknieniem czekam kiedy usłyszę śpiew tego malutkiego ptaszka bo to znak, że wiosna nadchodzi!

Wczoraj i dziś to święta bliskie każdej wnuczce, i wnuczkowi. Ja niestety nie mam już ani babci ani dziadka i bardzo mi ich brakuje. Nie raz wspominam piękne chwile spędzone z nimi. Szkoda tylko, że byłam zbyt młoda i głupia i tak mało słuchałam kiedy opowiadali o wojennych przeżyciach oraz historiach z dawnych lat. Przykro mi bardzo że już nie ma Ich tutaj ze mną…

Halo! Halo!

- Cze­go Ty Dzieciaku jeszcze chcesz? Masz dach nad głową, jedze­nie, mar­ko­we ciu­chy, naj­now­szy telefon.
- Miłości Mamo...  
Dobry wieczór! Witam Was moi drodzy cytatem, który to wynalazłam w czeluściach Internetu! Jednak nim zacznę moje rozmyślania pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam za to, że czytacie oraz za odwiedziny. W szczególności witam nowe osoby - i dziękuję Wam za to, że jesteście!
Kiedyś na korbkę, rozmowy, które trzeba było zamawiać i czasem długo na nie czekać, a dziś komórkowe - gdzie wystarczy chwila, po której usłyszymy głos osoby do, której dzwonimy. Kiedyś takie gdzie numer trzeba było wykręcić na tarczy a dziś - kilka dotknięć aby wykonać połączenie. Technika idzie ze strasznym postępem.  Piszę strasznym, bo ja mam (tylko :-)) 40 lat a pamiętam te czasy kiedy telefon był w dwóch domach na wsi, kiedy na rozmowę trzeba było czekać a słowo Internet prawie nie istniało. A dziś nie dosyć, że z rozmówcą łączymy się błyskawicznie, to telefony są malutkie często d…

Tańcuj, tańcuj...!!

Witajcie serdecznie! Jak wiecie okres po Nowym Roku nazywany jest karnawałem i trwa on aż do Środy Popielcowej. W tym okresie odbywają się mniej lub bardziej huczne bale, czy dyskoteki. Ja bardzo lubię ten czas i cieszę się , że w tym roku ów karnawał jest bardzo długi.

Święto Trzech Króli

"Nic monarchów nie odstraszado Betlejem spieszą.Gwiazda Zbawcę im ogłaszanadzieją się cieszą" Kochani moi! Witam Was bardzo serdecznie w święto Trzech Króli, w dzień, który jeszcze parę lat wstecz był dniem pracującym. Czy to dobrze, że nie jest? nie mnie oceniać, uważam jednak, że Ci, którzy chcieli pójść do kościoła poszliby tak, czy inaczej. Bo jak nie w swojej parafii, to w sąsiedniej jakaś msza święta po południu by się znalazła.
Dziś też odbywają się marsze Trzech Króli. Pięknie to wygląda i cudna to sprawa, że w taki ziąb i mróz chce się ludziom zebrać i iść i śpiewać dla Jezusa. Pewnie są i tacy, co idą dla rozrywki, dlatego, że pracują w instytucjach kościelnych no i nie ma się wyjścia. Jednak ja wiem, że większość to ci, co chcieli iść. Ja marzę aby iść w takiej paradzie, ale nie mam szans bo ślisko, śnieg...nie dam rady. Ale oglądałam relację w tv i duchowo też maszerowałam z innymi.
My nie raz wahamy się czy iść do kościoła, czy nie iść. A może nie bo katar, a ja…

Zimowo

"Pada śnieg, puszysty śnieg,
lubię patrzeć gdy
tak cicho spływa w dół."
Drodzy czytelnicy!! Witam Was bardzo serdecznie i na samym początku chcę Wam bardzo podziękować za to, że jesteście bo to dla Was i dzięki Wam przede wszystkim piszę.
Właściwie to od miesiąca mamy zimę, która już parę razy postraszyła lekkim mrozem i śniegiem, który prawie za raz stopniał. Jednak od kilku dni jest biało i co chwila śniegu dosypuje, że drogowcy nie zdążają z odśnieżaniem, a meteorolodzy straszą wielkim mrozem. 
I nie raz tu pisałam, że nie lubię zimy. Bo przede wszystkim źle się chodzi kiedy wszystko zabielone bo jest ślisko, i równowagę utrzymać to nie lada problem, a po za tym jest zimno. Jednak są te cztery pory roku i ta zima też kiedyś musi być. Wymarzną bakterie, pooddychamy zdrowym powietrzem, bo kiedy przyjdzie odwilż już ono takie nie będzie no i niebawem ferie więc dzieci będą się cieszyć.
Ja bardzo lubię patrzeć na świat (przez okno oczywiście) kiedy śnieg sypie. Jest tak magic…

Od nowa

Witajcie!! Halo halo!!! Nie wiem, czy ktoś mnie jeszcze pamięta, czy ktoś przeczyta to, co napiszę ale wracam. Takie moje postanowienie noworoczne:-). Kiedy ostatnio znów zaczęłam podczytywać Wasze blogi, to tak mi się miło i tęskno zrobiło do tego świata blogowego, że jestem tutaj. I moim postanowieniem noworocznym jest pisać często - marzy się z trzy notki w tygodniu, ale dobrze będzie jak będą dwie :-). Dziękuję bardzo za to, że jesteście, bo wiem, że są osoby, którym bardzo zależy na moim powrocie.
Nie pisałam, bo nie miałam sił, potrzeby, chęci. Uważam, że każdemu potrzebna jest czasem przerwa. Miałam trudny czas bardzo ciężki był ten miniony rok był. Ale w ostatnim kwartale wszystko zaczęło się zmieniać na lepsze, znów wróciłam na warsztaty co prawda jako kandydat, ale dla mnie ważne jest to, że mogę jeździć tam, że jestem wśród wspaniałych ludzi!
A Sylwester - był super. Spędziłam go z dwoma szalonymi dziewczynami! Potańczyłyśmy, pojadłyśmy i dobrze się bawiłyśmy. A w Nowy Ro…