sobota, 10 października 2015

Wieczorowo, jesiennie!

Drodzy czytelnicy!

Witam Was bardzo serdecznie w sobotni wieczór bardzo serdecznie, dziękując jednocześnie za odwiedziny i komentarze.

Dziś sobota, jest już wieczór, za oknem zmrok i zimno. Niestety na dworze jest co raz chłodniej. Choć jeszcze świeci słońce i wydawać by się mogło, patrząc przez okno, że jest ciepło. No ale niestety, prawdą jest, że mamy prawie połowę października i tak trzeba się cieszyć, że polska złota jesień jeszcze trwa. Czy lubię tą porę roku? - właściwie to nie. Bo robi się co raz to chłodniej, a do tego dni są krótsze.  Z szaf trzeba wyciągać grubsze ciuchy, no i człowiek jest bardziej podatny na infekcje. Tak więc trzeba uważać by się nie zaziębić. Jednak to co lubię w tej porze roku, to to, że póki jest pogoda można spacerować do woli i podziwiać piękne, kolorowe liście, cudnie jest chodzić po nich i słuchać ich szelestu. To chyba jak dla mnie jeden plus jesieni (śmiech!).

Wspomniałam o tych  wirusach, no niestety kiedy kończą się upały a nie przestawiliśmy się jeszcze na dobre na zimowy czas, to okres, w którym łatwo się przeziębić. Tak więc ja od kiedy tylko robi się chłodno na dworze biorę sobie co dziennie kapsułkę tranu i 1 witaminkę C. To pomysł wypróbowany od lat. W czasie kiedy pobolewa mnie gardło czy mam lekki katar zwiększam ilość witaminy C (rutinoscorbinu, czy co maa m z tych rzeczy) i infekcja mija. Owszem zdarzy się jakieś poważniejsze przeziębienie, czasem i zapalenie oskrzeli wleci (oby nie!). Jednak rzadziej choruję, ale te leki przez całą jesień i zimę trzeba brać systematycznie.

Na koniec mam dla Was, znaleziony w necie piękny wiersz o jesieni.

Pokochaj jesień

Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.

Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.
Tadeusz Karasiewicz4 komentarze:

 1. Zimno. Masz rację, a jesień też warto polubić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że warto, ale ciężko mi to idzie :-)

   Usuń
 2. Oprócz tranu i witaminy C polecam również czosnek w kapsułkach, który działa jak naturalny antybiotyk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że czosnek jest bardzo zdrowy, ale ja nie mogę za bardzo bo jestem po usunięciu woreczka żółciowego i potem jest mi niedobrze. Owszem, dodany do jakieś potrawy - z przyjemnością, ale sam na chlebie - nie :-)

   Usuń

Górnicze skarby...

"Górnicze skarby pod ziemią głęboko w kopalni drzemią na skałach filara górnicza już wiara wydobywa węgiel" Moi mili!...