wtorek, 5 stycznia 2016

Nowy rok w toku

Dobry wieczór!!
Nowy Rok powitał nas mrozem, i to dosyć ostrym, bo ostatnio na moim smartfonie było -17 a to już nie jest mało :-). Jednak od dziś zaczyna mróz ustępować, a co za tym idzie pada śnieg. Jest biało i ślisko. Nie cieszy mnie to wcale, bo nie lubię tej białej pierzynki pokrywającej ziemię. Wiem, że to jest osłona dla roślin, ale pewnie nie jedna osoba niepełnosprawna wie, że śnieg to nic dobrego tylko kolejna bariera do pokonania.

Szkoda, że już mija ten okres świąteczny, że już co raz mniej kolęd jest emitowanych w radio. Bardzo mnie to denerwuje, że od połowy grudnia wszędzie je słychać. A teraz, kiedy faktycznie mogłyby gdzieś tam lecieć, to nie usłyszy się. Wiadomo, nie dajmy się zwariować, bo przecież nie każdy je lubi, ale ja kocham a okres ich śpiewania tak krótko trwa.

Jak wszystko pójdzie tak dobrze, jak do tej pory, to...ten rok będzie super. Aż się boję, bo tyle planów przede mną. Po pierwsze - udało mi się zarejestrować na NFZ do okulisty. To jest cud! bo w minionym roku się nie dostałam. Po za tym złożyłam wniosek na dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego, po za tym chcę iść na rehabilitację do takiego regionalnego naszego szpitala.

Najważniejsze jednak jest w tej chwili to, że umowę w bibliotece mam przedłużoną do czerwca! Kocham tam chodzić i pomagać. To jest piękne, że można coś robić, ba obcować z książkami, które bardzo lubię!

Cieszę się też, że na blogu mam nowych czytelników, to jest ogromna radość, mieć dla kogo pisać - DZIĘKUJĘ!

Uf...sporo tego, teraz biegnę kończyć rozpiskę dla dzieci na ferie zimowe - będę prowadziła pogadankę o niepełnosprawności. Trochę się boję, ale co mi tam.

Trzymajcie się kochani!

11 komentarzy:

 1. Nie bój się, jestem pewna że pójdzie dobrze :)

  U nas było -16.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja czekałam na ten śnieg od dawna :-)
  Przypomniałaś mi, że i ja powinnam się zarejestrować do okulisty.
  Nie ma się co bać. Napewno świetnie sobie poradzisz :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, już wiem, że lubisz śnieg - ciesz się, bo podobno niebawem ma być na plusie :-). Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Niestety też to słyszałam. Ale może jeszcze zima wróci ;-)

   Usuń
 3. Podoba mi się Twój optymizm :) Tak trzymaj!!!
  Trzymam kciuki za pogadankę!!

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu staram się, ale marnie mi to wychodzi. :-))

   Usuń
 4. Jak już mowa o NFZ to udało mi sie właśnie zarejestrować do laryngologa na 18 maja! Oczywiście u laryngologa w Poliklinice pewnie byłabym na wizycie już jutro, ale co z tego, skoro kobieta działa na zasadzie "następny proszę". Wypalona do cna, zero zainteresowania pacjentem, nawet stara się bagatelizować objawy o których się jej opowiada, że to niby normalka, a ja panikuję. Bardzo się cieszę, że mróz zelżał. Jestem trochę taką delikatną roślinką, kiedy mrozi to niechętnie przebywam na dworze, bo naprawdę zamarzam - po kwadransie szczypię się w uda, a te jak z drewna :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobrze, że się zarejestrowałaś akurat do tego lekarza. Lepiej dobry zwykły lekarz, niż byle jaki specjalista :-).

   Usuń
 5. Też po raz pierwszy składam w tym roku wniosek o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego. Mam nadzieję, że je dostanę. Zimę lubię, ale na pewno nie tak gwałtowną, jak w tym roku. Cieszę się, że przedłużyli Ci umowę na wolontariat w bibliotece. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz. A pogadanka na temat niepełnosprawności na pewno będzie pierwsza klasa. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och zobaczy się,bo to jednak nie będą duże dzieci. Ale lubię jak coś się dzieje.

   Usuń

Górnicze skarby...

"Górnicze skarby pod ziemią głęboko w kopalni drzemią na skałach filara górnicza już wiara wydobywa węgiel" Moi mili!...