sobota, 18 marca 2017

Wiosno przyjdź!!

"A po lutym marzec spieszy, koniec zimy wszystkich cieszy."
 
Mili czytelnicy!
Na początku bardzo serdecznie Was witam i dziękuję za wszelkie komentarze pod ostatnią notką. Myślałam, że nie będzie żadnego a tu taka niespodzianka!!

Dzisiejszy dzień wietrzny, zimny, deszczowy, trochę słoneczny, a nawet przez pół godziny po grzmiało i gradem postraszyło - czyli wszystko czego można się spodziewać w marcu. Bo to taki dziwny miesiąc z jednej strony jeszcze zima a z drugiej już się chce by wiosna była. I ona już za parę dni przyjdzie i to podobno powita nas słonkiem i piękną pogodą.

Ja nie mogę się jej już doczekać, tej soczystej zieleni liści, ciepłego wiatru, pąków na drzewach, kwiatów a w końcu tego co najpiękniejsze bzów i konwalii. Teraz to ja przyspieszam wiosnę, kupuję bowiem sobie prymulki, hiacynty czy też tulipany do wazonu! zaraz jest radośniej na sercu:-).

Podobno przyleciały już bociany, jak jutro byłaby ładna pogoda, to przejdę się na spacer koło naszego kościółka, bo tam jest bocianie gniazdo. Ciekawa jestem czy są tam te ptaki, bo podobno robotnicy remontujący kościółek je wystraszyli (gniazdo jest na słupie tuż obok). Oj szkoda by było, bo widok i klekot bocianów wpisał się już w obraz naszej miejscowości.

Za tydzień przesuwamy czas na letni i choć krócej będziemy spać, to ta zmiana mnie niezmiernie cieszy.
Jestem ciekawa czy Wy już znaleźliście wiosnę? czy też na nią czekacie?
Pozdrawiam serdecznie!!

9 komentarzy:

 1. Bocianów jeszcze nie ma, ale stokrotki już są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja słyszałam, że już są 😀

   Usuń
 2. U mnie akurat niedziela jest słoneczna, ale rzeczywiście pozostałe dni były dość brzydkie.
  Choć letni czas sprawia, że dzień mamy dłuższy to wolę zimowy czas, bo jest jakiś taki spokojniejszy i tak szybko nie ucieka jak dni latem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze tylko jeden dzień i przyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociaż ja nie do końca ją lubię ze względu na alergię.

   Usuń
 4. Ja mieszkam w Irlandii i jeśli mam być szczera to chyba tutaj caly rok jest jedna pora roku hahah Niemniej jednak czekam na cieplejsze i dluzsze dni Czuje się o wiele lepiej Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. u mnie ostatnie dwa dni były bardzo fajne, prawdziwe wiosenne:) W końcu:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. a to dziś śpimy godzinę krócej

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekamy na wiosnę, a ja na bzy i konwalie szczególnie.

  OdpowiedzUsuń

Górnicze skarby...

"Górnicze skarby pod ziemią głęboko w kopalni drzemią na skałach filara górnicza już wiara wydobywa węgiel" Moi mili!...