niedziela, 6 stycznia 2019

Mędrcy Świata

"Tajemnice przesypując w sobie
Jak w zamkniętej kadzi ziarno,
Jechali Trzej Królowie
Przez ziemię rudą i skwarną"
Krzysztof Kamil Baczyński 

Drodzy czytelnicy!
Serdecznie Was witam i dziękuję bardzo za to, że jesteście, za to, że mimo tak długiej przerwy chcecie mnie czytać. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że będzie Was co raz więcej.

Dziś Święto Trzech Króli. W wielu miastach naszego kraju odbywały się już po raz jedenasty orszaki. Są to uliczne jasełka, idą ludzie starsi, idą młodzi i dzieci z radością na ustach. Idą, bo chcą manifestować wiarę, bo chcą oddać cześć Dzieciątku Jezus. Tylko ta droga nie jest daleka, fajnie, że tych marszy jest co raz więcej, aczkolwiek człowiek chce to idzie, a nie chce to nie idzie. A dwa tysiące lat temu Mędrcy Świata jechali bardzo daleko do Betlejem bo chcieli pokłonić się Maleńkiemu. Był to dla nich trud niebywały. 

A czy Ty poszedłbyś do Jezusa by Mu się pokłonić? czy odważył byś się udać w tak daleką podróż?
Nie raz nie mówimy pacierza, bo nam się nie chce, zapominamy,że istnieje Różaniec bo nie ma czasu, mamy lekki katar to nie idziemy na niedzielną Eucharystię, nie mówiąc już o udziale we mszy w ciągu tygodnia. Tak tyle zaniedbań choć nie musimy iść daleko, bo Pan Jezus jest blisko,  nie mamy nawet czasu by podziękować Mu za to, że tyle dla nas robi. A Trzej Królowie szli bo przecież "Nic monarchów nie odstrasza, do Betlejem spieszą..."

Może trzeba by się zastanowić, czy my potrafilibyśmy tak jak Mędrcy ze Wschodu iść do Jezusa?
 

8 komentarzy:

 1. Jeżeli tą drugą część tekstu napisałaś na podstawie własnych doświadczeń, to wybacz, ale jakim prawem zarzucasz komuś innemu to, że nie chodzi na to, czy na inne wydarzenie religijne. To przecież prywatna sprawa i nikomu nic do tego, jak ten dzień spędzają inni. Mnie nie obchodzi jak Ty go spędzasz, czy byłaś w kóściele, czy na Orszaku Trzech Króli i tego samego oczekuję od Ciebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam pretensji do nikogo, piszę ogółem. tak więc spokojnie.

   Usuń
 2. Nie odmawiam pacierza, ale za to czasami czytam Biblię, więc wiem, że wg tego tekstu nie znana jest ich liczba, imiona i raczej nie byli królami. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja na odwrót właśnie do Biblii mi nie po drodze 😀

   Usuń
 3. Właśnie dlatego, że mamy Jezusa na wyciągnięcie ręki, często nie potrafimy tego uszanować. Dziękuję Ci za te rozważania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja akurat w Trzech Króli leżałam z zapaleniem oskrzeli i byłam tak zmęczona chorobą, że w tym roku dopiero po fakcie się zorientowałam,że już był 6 stycznia...
  okularnicawkapciach.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre to ostatnie pytanie, choć w dzisiejszych czasach raczej większość ludzi by nie sprostała temu, czemu sprostali trzej królowie. Pozdrawiam ciepło! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, ja też choć jestem osobą bardzo wierzącą,to wiem, że wciąż za mało robię i nie dałabym rady tak iść jak Trzej Królowie,

   Usuń

Po odpuście

Moi drodzy! Witam Was bardzo serdecznie w kolejnej notce. Ostatnio tak bardzo się cieszyłam, że komentujecie, że jesteście...a teraz? nie...